ערוץ 2 שמח להציג את מכונת הכסף: מנעמי שמר עד מייק ברנט

 

 

 

נדמה היה שהסיפור הוא על מפלצות התהילה שטרפו את הנער מהקריות.  הכרונולוגיה של המוות הידוע מראש. השירים, ההקלטות, המעריצות, המפיקים, האמרגנים, המנהל האישי ואחיו התאום – כל אלו אכן נכחו שם. והאיש הרע, סיימון (שמעון) ויינטרוב, שזיהה את מכונת הכסף, או שמא את התרנגולת המטילה ביצי זהב, והביא למותה.
אבל אני, שעל קירות חדרי שמה אחותי טפטים של מייק ברנט, ועל טייפ הסלילים הישן נשרטו שוב ושוב  השירים הרומנטיים שלו, ראיתי שם סרט נוסף: סרט על ערוץ 2, המצטרף אל הנוגסים בליטרת הבשר, או במה שנותר ממנה. ביד אדישה וצינית, שוב ושוב נגזר הסרט הזה, המסמך התיעודי שמתעד טרגדיה אנושית, במספריים החדות של הפרסומות.
 
"הוא מת", נזכרת בקול שבור אמו של מייק ברנט ברגע בו נודע לה על מותו של בנה. וללא שנייה אחת נוספת של דממה ראויה, של שקט של הפנמה, וכבר מצווחת באוזנינו המוסיקה העליזה-תמיד של התחבושת ההגיינית ושל שמן הזית.
"התאונה הזו הייתה שווה לי יותר מהרבה הופעות", אומר בגילוי לב האמרגן הראשון של ברנט על רקע התמונה הידועה של הזמר השוכב חבוש מכף רגל עד ראש לאחר תאונת דרכים. ההתאבדות הזו הייתה שווה לערוץ 2 הרבה מקבצי פרסומות, אומרים בסתר אנשי הערוץ הסוחר בסיפורים אנושיים.
 
כמה ימים קודם, מיד עם היוודע דבר מותה של נעמי שמר, הזדרזו אנשי הערוץ הנחוץ לשדר שוב את הפגישה האישית של רפי רשף עם שמר. שוב ושוב הוא ארב לה עם תחקיר מפורט ושאלות שתשובותיהן ידועות לו מראש. לא העניין בנעמי שמר הניע אותו, לא הסקרנות הפשוטה והאינטלגנטית, אלא הצורך לחשוף את מה שלא ראוי לחשוף. "שמעתי שביקשת שישירו שלושה שירים על קברך", אמר האיש בחיוך שרמנטי לאישה הנדהמת לפניו. איך אתה יודע, הרי לא סיפרתי לאיש, היא אמרה מזועזעת, יודעת שהובסה מראש. אבל הוא כבר חגג את נצחונו, נצחון האמבוש התקשורתי המוביל אל הפרסומת הבאה.
 
וכך, חוגגת הנקרופליה התקשורתית הממוסחרת את החיים ואת המתים.

 

———————————————–

אתר הבית שלי: www.balashy.com

———————————————–

סגור לפרסום תגובות והשארת עקבות.

תגובות

 • שלי  ביום 28 ביוני 2007 בשעה 0:00

  שלום יוכי היקרה! רק רציתי לשאול אם את מכירה את השיר של הזמר מייק ברנט: "לס מוואה טמה"? אם את יודעת את המילים אשמח אם תשלחי לי אותם לאמייל שלי אבל בעברית. כלומר לא את פירושם בעברית אלה רק את המילים. כמו: "לס מוואה" … תודה רבה ממני שלינקה הנהדרת

 • ורד  ביום 14 בנובמבר 2004 בשעה 17:45

  לא היה לו שום אח תאום..
  צבי קטן ממנו בשנתיים………………………

 • Rogatka  ביום 2 ביולי 2004 בשעה 1:17

  לפחות ניצחון אחד.
  http://www.israblog.co.il/blogread.asp?blog=35361&blogcode=664388

 • מעריצה (אבל שפויה)  ביום 1 ביולי 2004 בשעה 23:02

  יוכי, את פשוט נהדרת.

%d בלוגרים אהבו את זה: